آموزش گرفتن عكس سلفي

براي گرفتن عكس هاي سلفي زيباتر و جذاب تر بايد چند نكته مهم را رعايت كنيد ، اگر مي خواهيد عكس سلفي شما حرفه اي شود كافيست چند كار كوچك را در گرفتن آن انجام دهيد. هنگام گرفتن يك عكس معمولي ژست هاي رايج بسياري وجود دارد كه مي توانيم هريك از آنها را امتحان كنيم، اما هنگام سلفي گرفتن، ژست ها بسيار متفاوت هستند.


آموزش گرفتن عكس هاي سلفي با مونوپاد:1- صورتتان را فراموش كنيد و بگذاريد پاهايتان حرف بزنند.

وقتي درباره سلفي حرف مي زنيم، اغلب به عكسي فكر مي كنيم كه خودمان از چهره خودمان گرفته باشيم. اما در واقع اينطور نيست، سلفي عكسي است كه خودمان از خودمان گرفته باشيم. چرا از پاهايتان عكس نمي گيريد؟ مخصوصاً زماني كه كفش جديدي پا كرده ايد. يا اينكه مي توانيد از دست بندي كه به مچتان بسته ايد يا انگشتري كه به انگشتتان است عكس بگيريد. دفعه بعد كه قصد گرفتن سلفي داشتيد، بهتر است اين روش را امتحان كنيد.


آموزش گرفتن عكس سلفي

2- كادر بسته

كادر عكس خود را حتما ببينيد ، يكي از مسائلي كه اغلب در هنگام سلفي گرفتن باعث بروز مشكل مي شود، شلوغ بودن پس زمينه است. افراد و چيزهايي كه در پس زمينه وجود دارند، باعث از بين رفتن تمركز عكس از روي سوژه مي شوند.

 معمولاً اين اتفاق هم مي افتد كه افراد حاضر در پس زمينه به دوربين شما نگاه مي كنند. راه حلي كه با آن مي توانيد مشكل خود را حل كنيد اين است كه كادري ببنيديد كه چهره شما كاملاً كادر را پر كند. كادر بسته بهترين روش براي از بين بردن مشكلات اينچنيني است.  يك راه معمول و ساده براي اينكه كادر بسته داشته باشيم، نزديك كردن گوشي به خود است. اما مشكلي كه در اين مواقع اتفاق مي افتد اين است كه به دليل وايد بودن اغلب لنزهاي گوشي هاي همراه، سوژه موجود در مركز عكس يعني بيني بزرگ و كشيده مي افتد و نسبت به بيني، چشم كه از مركز عكس فاصله دارد ريز و كوچك مي افتد.

براي از بين بردن اين نقيصه نيز، كافي است دوربين را كمي از خود فاصله داده و به جاي آن اندكي ( تا حدي كه كيفيت تصوير از بين نرود ) از زوم استفاده كنيد. اندكي زوم كردن مشكل را حل خواهد كرد.

آموزش عكس سلفي

3- قانون يك سوم ها در سلفي

همه عكاسان قانون يك سوم را مي دانند، اما هنگام گرفتن سلفي آن را فراموش مي كنند. بهترين مكان براي قرار دادن چشم در عكس، حدوداً روي خطي است كه يك سوم از كادر را از بالاي آن جدا مي كند. در عكسي كه به عنوان نمونه قرار داده ايم، به خوبي استفاده از اين ايده را مي بينيد. همچنين بهتر است چشم ها به يك سمت كادر متمايل تر باشند. قرار دادن چشم ها در سمت چپ يا راست كادر، اغلب بسيار جذاب تر از قرار دادن آن در وسط كادر است.

آموزش گرفتن عكس سلفي با مونوپاد

4- از زواياي مختلف سلفي بگيريد.

سرتان را به چپ و راست بچرخانيد و در نمايشگر گوشي ببينيد در كدام حالت جذاب تريد. معمولاً هر كدام از ما از يك سمت چهره جذاب تر به نظر مي رسيم. بهتر است هميشه سمت جذاب چهره خود را به سمت لنز متمايل كنيد.

5- شانه هاي خود را جابه جا كنيد.

اگر در كادر هر دو شانه شما ديده مي شوند، بهتر است با كمي چپ و راست كردن آنها، جايي را براي آنها انتخاب كنيد كه در آن جذاب تر به نظر مي آييد.

6- زير نور مناسب بايستيد.

در جايي قرار بگيريد كه نور زيباتر و مناسب تري داشته باشد. اگر در داخل هستيد نزديك پنجره بايستيد. نور زيبا مساوي است با سلفي زيبا. چگونه مي توان تشخيص داد كه نور در چه حالتي چهره شما را زيباتر خواهد كرد؟ دوربين گوشي خود را روشن كنيد و آن را مقابل خود قرار دهيد. تا آنجا كه مي توانيد زاويه افقي و عمودي خود را نسبت به نور تغيير دهيد. ببينيد در كدام زاويه بهترين سلفي را خواهيد داشت. براي اين كار حتي مي توانيد نسبت به نور دور يا نزديك شويد. اگر در روز و در محيط خارجي هستيد، بهترين زمان يك ساعت بعد از طلوع آفتاب و يك ساعت قبل از غروب آن است.

7-  با چيزهاي جديد ژست بگيريد.

اگر عينك جديد گرفته ايد گزينه مناسبي براي سلفي است. رنگ مو يا مدل موي جديد بهترين زمان براي گرفتن سلفي است. عروسك يا حيوان خانگي هم گزينه مناسبي براي سلفي است.

8- كار جذابي انجام دهيد.

هنگامي كه در حال انجام فعاليت خاصي هستيد اقدام به گرفتن سلفي كنيد. هنگام غواصي در اقيانوس، سوار بر جت اسكي يا هر كاري كه جذابيت عكس را بيشتر كند.

9- زينت آلات را فراموش نكنيد!

استفاده از زيور آلات، كلاه ، يا هر آنچه كه اختصاصاً از آن به عنوان وسايل زينتي استفاده مي كنيد را فراموش نكنيد.

10- تكراري نباشيد!

لبخند، اخم، جمع كردن لب و لوچه يا درآوردن شكلك. كاري كنيد كه از يكنواختي خارج شويد.

11- نماي تمام بدن بگيريد.

آينه هاي قدي براي اين كار مناسب هستند. در اين روش هم بهتر است بدنتان را به چپ و راست بگردانيد و بهترين حالتي كه در آن جذاب تر به نظر مي رسيد را پيدا كنيد.

12- سريع ترين و ساده ترين راه براي فشردن دكمه شاتر را انتخاب كنيد.

در آيفون اين دكمه هم بر روي صفحه نمايش در دسترس است و هم كنار بدنه گوشي و با دكمه صدا مي توانيد عكس بگيريد. بهتر است در گوشي خود راحت ترين راه را انتخاب كنيد.

13- گردنتان را به جلو متمايل كنيد.

براي از بين رفتن بزرگ به نظر آمدن چانه و زيباتر افتادن فك، بهتر است گردنتان را به جلو متمايل كنيد و كمي از زاويه بالا عكاسي كنيد. در اين حالت هم با آزمايش و خطا مي توانيد بهترين زاويه را انتخاب كنيد.


آموزش عكس گرفتن مونوپادي

آموزش سلفي گرفتن
نوشته شده توسط تلفن ثبت سفارش 03134482287 | ۲۳ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۲۳:۰۹ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |